Παράδοση Εκπαιδευτικού Εργαλείου “Interactive Talking Wall” στα Δημόσια Νηπιαγωγεία CLIL 2021

Στο πλαίσιο της στήριξης των σχολείων τα οποία εφαρμόζουν την προσέγγιση CLIL το Συντονιστικό Κέντρο CLIL εξασφάλισε την προμήθεια του εκπαιδευτικού εργαλείου “Interactive Talking Wall” για όλα τα δημόσια νηπιαγωγεία τα οποία ήταν εγγεγραμμένα στο μητρώο του κατά τη σχολική χρονιά 2020-2021.

Η παράδοση του εκπαιδευτικού εργαλείου “Interactive Talking Wall” έγινε στο Συντονιστικό Κέντρο CLIL για την επαρχία Λευκωσίας, στο Επαρχιακό Γραφείο Παιδείας Λάρνακας για τις επαρχίες Λάρνακας και Αμμοχώστου και στο Επαρχιακό Γραφείο Παιδείας Λεμεσού για την επαρχία Λεμεσού. Η παράδοση του εκπαιδευτικού εργαλείου για την επαρχία Πάφου έγινε στο Η' Δημόσιο Νηπιαγωγείο Πάφου - Αναβαργός.

Για την αξιοποίηση του εργαλείου δόθηκαν στα σχολεία λεπτομέρειες με οδηγίες χρήσης καθώς και εισηγήσεις  με κατάλληλες δραστηριότητες. Επίσης,  έγινε παρουσίαση του εργαλείου σε ειδική διαδικτυακή συνάντηση στο πλαίσιο της δράσης του Συντονιστικού Κέντρου CLIL, σειρά διαδικτυακών συναντήσεων «CLIL Teachers Meet».